Bu Ay Cosmopolitian’daydık

Cosmopolitian’la Regalien ve Butik Parfümler hakkında sohbet ettik.

Regalien Niş Parfüm Evi’nin kurucu ortağı Bilen Besen’den markanın hikayesini öğrendik.

*REGALIEN Niş parfüm yaratma fikri nasıl doğdu?

-Türkiye’de kültür ve yaşam tarzının gelişmesi ile birlikte minimal ve butik bakış açısı hayatın her evresinde kendini göstermeye başladı. İnsan kimliğinin belkide en önemli yansıması olan koku da bu döngünün   ciddi bir parçası haline geldi. Bunun birçok örneğinin Avrupa’da görmek mümkün. Biz de bundan yola çıkarak jenerik kokular yerine daha farklı niş kokuları bu gustoya sahip kişilere sunmak istedik. 

*Regalien kokularının ayrıcıkları neler?

-Biz başlangıç olarak 7 farklı koku karakteri yarattık. Her birinin içerisinde dünyanın dört bir yanından elde edilen eşsiz ve nadir koku notları var. Ayrıca koku öyle bir şey ki anlatmak yeterli olmuyor. Mutlaka       koklayıp o tadı içinizde hissetmeniz, fark etmeniz gererkiyor.

*Parfüm seçerken nelere dikkat edilmeli?

-Öncelikle başkasında beğenerek kokladığınız bir kokunun sizin üzerinizde de aynı şekilde duracağını düşünmemeniz gerekiyor. Çünkü koku her tende farklılık gösterir. Parfüm seçiminde öncelikle önyargılardan uzak kalınmalı. Bir parfüm sevdiğiniz notaları içerse bile yine de ona şans tanımalısınız. Bunun yanı sıra bir parfümü ilk sıktığınızda kokladığınız o parfümün üst notalarıdır. Zamanla bu üst notalar kendilerini orta notalara bırakırlar. Parfümün kalbini oluşturan bu orta notaların kendini hissettirmesi 30 ila 60 dakikayı bulur. Kokunun karakterini en çok yansıtan bu notadır. Son olaraak üçüncü aşamayı oluşturan baz notalar ise parfümün kalıcılığı konusunda söz sahibidir. Bu nedenle kısa süreli seçimler sizi yanıltabilir. 

Luxury Collection

/collection/heart-of-rose/
Heart of Rose
/collection/spade-of-vetiver/
Spade of Vetiver
/collection/clubs-of-iris/
Clubs of Iris
/collection/discovery-set-lucky-collection/
Discovery Set Lucky Collection

Lucky Collection M